Jak znaleźć tani nocleg?

Planując wakacje oczywiście najważniejsze jest miejsce, do którego się wybieramy, w następnej kolejności jest środek transportu, ale nie mniej ważna jest kwatera. Przed wyjazdem warto się zastanowić na czym nam najbardziej zależy czy chcemy luksusowy hotel, a może szukamy czegoś taniego.

noclegi w Polsce są zróżnicowane pod względem komfortu, a tym samym i ceny. Młodzi ludzie często decydują się na kwaterę w hostelu, ponieważ warunki są znośne, a ceny niewygórowane. Właściciele prześcigają się w różnych pomysłach, aby przyciągnąć klientelę np. w cenie za pobyt wliczone jest śniadanie. W hostelach są różne rozwiązania można wynająć nocleg w pokoju kilkunastoosobowym, ale są również mniejsze pokoje. W hostelu można rezerwować miejsce nawet kilka godzin przed przybyciem na miejsce, co jest bardzo dużym ułatwieniem zwłaszcza w momencie, gdy potrzebujemy noclegu niespodziewanie. Coraz częściej w internecie czy prasie pojawiają się ogłoszenia o wynajmie pokoju w kamienicy czy prywatnym mieszkaniu za niewielką opłatą. Istnieją strony internetowe, na których codziennie wstawiane są liczne ogłoszenia z całego kraju, chcąc wynająć pokój w ten sposób należy założyć konto na takiej stronie, zalogować się znaleźć odpowiednie ogłoszenie i skontaktować się z osobą wystawiającą ofertę. Wiele osób z wynajęciem kwatery czeka do ostatniego momentu wspierając się mapką internetową czy aplikacją w telefonie, która włączona kieruje poszukującego do wybranej kwatery. Znalezienie taniej kwatery już nie jest takie trudne, ponieważ noclegi w Polsce można szybko znaleźć nie tylko w prasie czy internecie, ale także bez problemu można coś wynająć będąc już na miejscu. Innym rozwiązaniem są campingi, które także nie należą do drogich noclegów i tu można wybrać przyczepę kempingową lub namiot, do opłaty za miejsce trzeba jeszcze doliczyć ewentualną dopłatę za samochód i za rozpalenie grilla. Nadal popularne są tanie noclegi w bursach, domach nauczycieli, schroniskach młodzieżowych.
Pałac w Warszawie
Autor: Elroy Serrao
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli wybieramy się na dłuższe rodzinne wakacje nasza kwatera musi być dopasowana do potrzeb każdego z członków rodziny. W takim przypadku warto rozejrzeć się za kwaterą znacznie wcześniej – www.eholiday.pl.

Jednak szukając czegoś tylko dla jednej osoby czy dla dwóch można się pokusić o skorzystanie z wyżej wymienionych rozwiązań, które są przydatne nawet na ostatnią chwilę. Noclegi w Polsce ich opis, zdjęcia dostępne są na stronach internetowych, ale można poczytać opinie innych osób, poznać zdanie naszych znajomych.